EVER POWERLINE MULTI – uniwersalne rozwiązania UPS

Zasilacze POWERLINE MULTI 10-11/31 oraz POWERLINE MULTI 20-11/31/33 to UPS-y skonstruowane w topologii on-line. UPS-y powstały z myślą o zapewnieniu gwarancji bezprzerwowego zasilania urządzeń strategicznych przy zachowaniu wysokiej jakości napięcia. UPS-y zabezpieczają podłączone odbiorniki przed podstawowymi problemami energetycznymi, jak przerwy w dostawie energii elektrycznej, spadki i zaniki napięcia w sieci, przepięcia oraz inne zaburzenia w linii zasilającej. Posiadają też możliwość współpracy z agregatem prądotwórczym.

POWERLINE MULTI 10-11/31

POWERLINE MULTI 20-11/31/33

Uniwersalne UPS-y POWERLINE MULTI zapewniają doskonałą ochronę m.in. serwerom, sieciom komputerowym, systemom obróbki danych, jak również innym urządzeniom elektrycznym, elektronicznym i teleinformatycznym. Dzięki protokołowi komunikacyjnemu MODBUS w standardzie mogą być stosowane w systemach sterowania procesami produkcji czy w układach automatyki i zabezpieczeń.

Konfiguracja fazowości zasilania - ustawienia stosowne do zapotrzebowania

Głównym wyróżnikiem POWERLINE MULTI wśród innych UPS-ów EVER jest możliwość konfiguracji fazowości zasilania. W zależności od modelu istnieje możliwość pracy zasilacza w konfiguracji 1/1, 3/1, a w jednostce o mocy 20 kVA także 3/3. Użytkownik dokonuje wyboru preferowanego ustawienia stosownie do zapotrzebowania. Instalacja na obiekcie może odbywać się zarówno przez Serwis EVER, jak i samodzielnie przez Klienta (w takiej sytuacji wymagane są uprawnienia elektryczne).

Efektywne wykorzystanie energii

Zauważalnym atutem UPS-ów EVER jest wysoki współczynnik mocy. Przy współczynniku PF=1 moc ta (czynna) jest równa mocy pozornej, co zapewnia efektywne wykorzystanie energii elektrycznej. POWERLINE MULTI posiadają dodatkowo możliwości skalowania (przedłużenia) pracy autonomicznej. Możliwe jest znaczne przedłużenie czasu podtrzymania awaryjnego za pomocą dodatkowych modułów bateryjnych (do 4 szt.). Zasilacz posiada możliwości ich automatycznego wykrycia po podłączeniu.

Szerokie możliwości komunikacji IT

Producent zaimplementował w zasilaczach szerokie możliwości komunikacji ze środowiskiem teleinformatycznym. UPS-y posiadają w standardzie interfejsy komunikacyjne RS232 i USB HID. Dodatkowo wyposażone zostały w porty RJ45 i HDMI. Porty te umożliwiają monitorowanie parametrów zasilacza oraz ich analizę zdalną z każdego możliwego miejsca i w czasie rzeczywistym (funkcja IoT). Istnieje także możliwość użycia opcjonalnej karty sieciowej, która umożliwia zdalny monitoring parametrów zasilacza i jego obsługę przez lokalną sieć wewnętrzną (Intranet) lub zdalnie poprzez Internet oraz kartę wyjść bezpotencjałowych sygnalizującą stany pracy zasilacza UPS urządzeniom automatyki czy zewnętrznym systemom zarządzania.

Sprawne zarządzanie i monitorowanie jednostki UPS

UPSy POWERLINE MULTI występują w wersji Tower. Przyjazny interfejs użytkownika oraz kolorowy wyświetlacz LCD (dotykowy w modelach 20 kVA) umożliwiają sprawne monitorowanie i zarządzanie jednostką. Użytkownik ma możliwość m.in. regulacji prądu ładowania z poziomu LCD. Analogicznie do innych UPS-ów EVER POWERLINE MULTI wyposażony został w złącze RPO (EPO), które pozwala na zdalne, awaryjne wyłączenie zasilania (przerwanie dostarczenia energii do urządzeń odbiorczych) w ekstremalnych sytuacjach np. pożaru. Z kolei funkcja „zimnego startu” umożliwia uruchomienie UPS-a nawet bez dostępu do zasilania sieciowego.

Zasilacze EVER to rozwiązania bardzo uniwersalne. Posiadają wszystkie istotne cechy dobrego zasilacza UPS, a dzięki bieżącej dostępności oraz możliwości indywidualnej instalacji docenione zostały przez szereg firm elektroinstalacyjnych.

Udostępnij artykuł

Inne artykuły

Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych produktach, usługach czy wydarzeniach?

Zapisz subskrypcję newslettera EVER

Otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach

Administratorem Twoich danych osobowych jest „EVER” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Sprawdź naszą Politykę prywatności i plików cookie Polityka prywatności i dowiedz się, jak przetwarzamy Twoje dane