EVER IOT

SYSTEM MONITOROWANIA TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI EVER IOT.

SYSTEM MONITOROWANIA TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI EVER IOT to zautomatyzowane, bezprzewodowe i działające w czasie rzeczywistym rozwiązanie, które całodobowo dostarcza dane na temat przekroczeń kluczowych parametrów tj. temperatura i wilgotność. Służy optymalizacji kontroli jakości w firmie przy pomocy precyzyjnych danych, korzystając z platformy opartej na chmurze i wstępnie skonfigurowanym urządzeniom IoT. W przypadku przekroczeń w zadanych parametrach środowiskowych dla produktów czy urządzenia w określonym otoczeniu tj. magazyn, chłodnia, lodówka, serwerownia, sklep, wysyłane są SMS-em lub e-mailem powiadomienia do upoważnionych osób.

SYSTEM EVER IOT

SYSTEM EVER IOT znajduje zastosowanie w kontroli środowiska pracy urządzeń tj. serwery, komputery, jak i warunków przechowywania, transportu produktów wrażliwych na zmiany temperatury, wilgotności tj. żywność, leki, szczepionki, drewno, tkaniny, rośliny, zwierzęta itp.

POZNAJ ZALETY SYSTEMU EVER IOT

SYSTEM ZDALNEGO MONITORINGU PARAMETRÓW Z POWIADOMIENIAMI SMS I/LUB E-MAILEM przeznaczony jest do obiektów, w których istnieje potrzeba monitorowania od kilku do kilkuset punktów pomiarowych np. chłodnie, magazyny, pomieszczenia produkcyjne, powierzchnie sprzedażowe, serwerownie. Dostęp do danych w bazie jest możliwy 24h przez przeglądarkę internetową. Baza pozwala na analizowanie danych, generowanie raportów z dowolnego okresu (dane bieżące i historyczne) oraz indywidualną konfigurację alarmów SMS/e-mail. Dostęp do bazy nie wiąże się z żadnymi opłatami.

KTÓRE ATUTY SYSTEMU WYKORZYSTASZ ???

SZEROKI WACHLARZ ZASTOSOWAŃ

Monitoring parametrów temperatury i wilgotności) w obiektach użytkowanych według przeznaczenia, niezależnie od specyfiki branży, np. produkcyjnych: rolno - spożywczej, rybnej, medycznej, farmaceutycznej, chemicznej, tytoniowej czy informatycznej oraz transportowej.

FUNKCJONALNOŚĆ REJESTRATORÓW

Rejestratory dokonują pomiarów i zapisu danych w czasie rzeczywistym (znaczniki czasu UTC) w trwałej pamięci wewnętrznej urządzenia. Maksymalny zasięg transmisji radiowej w wolnej przestrzeni wynosi aż 700 m. Zdalny dostęp do rejestratorów z dowolnej lokalizacji.

ZABEZPIECZENIA WIELOPOZIOMOWE

Rejestratory zabezpieczone są przed modyfikacją, co wyklucza możliwość ingerencji zewnętrznej (zebrane informacje są rzetelne i wiarygodne). Dostęp do SYSTEMU otrzymują wyłącznie upoważnione osoby. Gwarantujemy dokładność pomiarów w całym zakresie pracy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa danych (szyfrowanie).

TRWAŁOŚĆ REJESTRATORÓW

Żywotność baterii dostosowana jest do okresu użytkowania rejestratora. Po tym okresie przez 3 miesiące rejestrator zapisuje dane, ale ich nie wysyła (odczyt tylko przez podczerwień). Czujniki są łatwe w montażu, wodoodporne i wstrząsoodporne, z obudowami odpowiadającymi wymogom różnych środowisk.

ŁATWA KONFIGURACJA i OBSŁUGA

Samodzielnie skonfigurowany w kilkanaście minut system obsługiwany jest poprzez aplikację dostępną w Internecie. Software dedykowany jest do gromadzenia informacji, tworzenia ich wizualizacji (tabele i wykresy) oraz przedstawiania raportów pomiarowych. Zbieranie danych z rejestratorów w bazie odbywa się nie tylko za pomocą fal radiowych ale również Internetu, NFC oraz Bluetooth.

NISKIE KOSZTY WDROŻENIA

Nieodpłatny dostęp do bazy danych i aplikacji, stały nadzór i gwarancja bezpieczeństwa dostawcy technologii BLULOG oraz zachowanie konkurencyjnych cen rejestratorów sprawia, że koszt wdrożenia jest minimalny.

CERTYFIKACJA ELEMENTÓW SYSTEMU

Moduł pomiarowy rejestratora BLULOG zgodny jest z normą EN 12830, ETSI 300220, a także posiada certyfikat HACCP. Sensory znajdujące się w rejestratorach pomiarowych BLULOG posiadają certyfikat kalibracji szwajcarskiej firmy SENSIRION zgodny z EN 17025.

ABONAMENT

Dostęp do danych z pomiarów nie musi być równoznaczny z zakupem systemu. Możliwość wnoszenia opłat miesięcznych w umowie abonamentowej eliminuje konieczność ponoszenia jednorazowo całościowych nakładów na zakup sprzętu pomiarowego. Użytkownik abonamentowy ponosi wówczas tylko koszt usługi dostępu do danych.

GDZIE ZASTOSUJESZ SYSTEM???

ZAKŁADY PRODUKCYJNE

Hale produkcyjne, serwerownie i inne pomieszczenia, w których warunki klimatyczne wpływają na jakość i trwałość produktów bądź urządzeń.

HANDEL I GASTRONOMIA

Sklepy wielkopowierzchniowe, mniejsze sklepy detaliczne, pawilony handlowe, restauracje, bary - wszędzie tam, gdzie zadowolenie potencjalnego klienta wynika z dostarczenia świeżego i trwałego produktu.

PRZECHOWYWANIE I DYSTRYBUCJA PRODUKTÓW

Magazyny, chłodnie, szklarnie oraz hale służące do przechowywania produktów wrażliwych na zmiany parametrów środowiskowych tj. temperatura, wilgotność.

EDYCYNA I FARMACJA

Hurtownie farmaceutyczne, apteki, szpitale, przychodnie oraz laboratoria gdzie spełnienie parametrów środowiskowych w istotny sposób może wpłynąć na jakość, a także przydatność produktów, przekładając się tym samym na bezpieczeństwo zdrowia człowieka.

ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU

Dostęp do parametrów poprzez aplikację w chmurze za pomocą przeglądarki internetowej oraz poprzez lokalny punkt dostępu.

W skład zestawu wchodzą:

Rejestratory zapisujące i gromadzące dane

Koncentrator tzw. HUB - urządzenie do automatycznej komunikacji rejestratora z bazą danych,

Opcjonalny wzmacniacz sygnału

baza danych do gromadzenia i przetwarzania danych z czujników rejestratorów

Aplikacja do zdalnego, jednoczesnego monitorowania parametrów (tj. temperatura i wilgotność) w czasie rzeczywistym i komunikacji z bazą systemu

Wybierz swój system EVER IOT

 .

EVER SERVER IOT

EVER FOOD IOT

EVER LAB IOT

Zapisz subskrypcję newslettera EVER

Otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach

Administratorem Twoich danych osobowych jest „Ever” sp. zo.o. z siedzibą w Poznaniu. Sprawdź naszą Politykę prywatności i plików cookie Polityka prywatności i dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane