Często zadawane pytania (FAQ)

Często zadawane pytania

FAQ

Dobierając UPS (nieprzerwane zasilanie) do domu, aby ochronić urządzenia elektroniczne należy:

 1. Oszacować moc obciążenia: Określ moc (W) wszystkich urządzeń, które chcesz podłączyć do UPS. Sprawdź etykiety znamionowe na każdym urządzeniu lub skonsultuj się z producentem, aby uzyskać informacje dotyczące poboru mocy.
 2. Określić czas działania: Zdecyduj, jak długo chciałbyś, aby UPS utrzymał zasilanie w przypadku awarii prądu. Czas ten może być różny w zależności od modelu i mocy UPS oraz obciążenia.
 3. Wybrać typ UPS: Istnieje kilka typów UPS, z których możesz wybierać, takich jak:
  • Offline (Standby): Działa tylko w przypadku przerwy w dostawie prądu, przełączając się na baterię. Jest bardziej podstawowy i tańszy.
  • Line-Interactive: Działa podobnie jak UPS offline, ale może także regulować napięcie wejściowe, co jest przydatne w przypadku nieznacznych wahnięć napięcia.
  • Online (Double Conversion): Zapewnia najwyższy poziom ochrony, ponieważ zawsze dostarcza energię z baterii, niezależnie od stanu sieci.
 4. Sprawdzić funkcje dodatkowe:
  • Ochrona przed przepięciami: Wybierz UPS z ochroną przeciwprzepięciową, aby zabezpieczyć urządzenia przed nagłymi skokami napięcia.
  • Zdalne zarządzanie: UPS z funkcją zdalnego zarządzania pozwoli ci monitorować i kontrolować urządzenie zdalnie.
 5. Zweryfikować warunki gwarancji:

Upewnij się, że wybrany UPS oferuje wystarczającą gwarancję, aby zapewnić ochronę na wypadek awarii.

 1. Zasięgnąć opinii o producencie i marce.
 2. Sprawdzić dostępność serwisu producenta UPS-a.
 3. Zweryfikować zastosowanie UPS:
  • Biuro domowe: Jeśli używasz UPS do zabezpieczenia komputera, monitora i innych urządzeń biurowych, upewnij się, że moc UPS pokrywa sumę mocy tych urządzeń.
  • Media Center: Dla systemu rozrywki domowej, w tym telewizora, konsoli gier i innych urządzeń, zadbaj o odpowiednią moc UPS.

Przed zakupem zawsze dobrze jest skonsultować się z ekspertem, specjalistą w dziedzinie zasilania czy działem wsparcia Producenta aby uzyskać dokładne i spersonalizowane zalecenia.

Może to wynikać z zużytych baterii, niewłaściwego użytkowania lub konieczności ich wymiany.

To może być spowodowane uszkodzeniem UPS-a, problemem z wykrywaniem przerwy w dostawie prądu, albo niskim naładowaniem baterii.

Hałasy mogą wskazywać na problem z wentylatorem, mechanicznymi elementami lub wewnętrznym układem.

To może wynikać z problemów z automatycznym przełączaniem między trybami pracy.

Może to wynikać z niesprawnej ochrony przeciwprzepięciowej lub przekroczenia jej zdolności

Niektóre urządzenia, zwłaszcza te o dużej mocy, mogą wymagać specjalnych rodzajów UPS. Może to być problem z kompatybilnością.

Aby zdalnie monitorować i zarządzać UPS (nieprzerwane zasilanie), zazwyczaj musisz skorzystać z funkcji zdalnego zarządzania dostępnej w wybranym modelu UPS.

Pobierz i zainstaluj oprogramowanie na komputerze, którym chcesz kontrolować UPS. Po zainstalowaniu, uruchom oprogramowanie i skonfiguruj je zgodnie z instrukcjami producenta. Wprowadź informacje, takie jak model UPS, adres IP, a także ustawienia powiadomień.

Dzięki zdalnemu dostępowi możesz monitorować aktualny stan baterii, obciążenie oraz inne ważne parametry pracy UPS. To pozwala na śledzenie wydajności i prognozowanie czasu działania na baterii. Skonfiguruj powiadomienia, aby otrzymywać alerty e-mailowe lub SMS w przypadku awarii zasilania, niskiego poziomu baterii czy innych istotnych zdarzeń.

W zależności od modelu, możesz zdalnie zarządzać różnymi trybami pracy UPS, takimi jak tryb online, offline czy line-interactive. To pozwala dostosować działanie UPS do aktualnych warunków zasilania. Regularnie sprawdzaj dostępność aktualizacji firmware dla swojego UPS. Zdalne zarządzanie często umożliwia łatwe aktualizacje, co jest istotne dla poprawy wydajności oraz bezpieczeństwa urządzenia.

Nie jest to konieczne, ale też w żaden sposób nie zaszkodzi zasilaczowi. Całkowite wyłączenie zasilacza można uzyskać tylko wyłączając go przyciskiem OFF i odłączając od sieci energetycznej. Wtedy też nie ma pewności czy po włączeniu zasilacz będzie gotowy do podtrzymania pracy urządzeń do niego podłączonych w swoim pełnym czasie.

Może to być spowodowane bardzo złą jakością napięcia sieciowego. W celu skorygowania jednego z parametrów, który jest za ten stan odpowiedzialny zasilacz przechodzi w tryb zasilania bateryjnego, co powoduje zasilenie chronionego komputera napięciem o prawidłowych parametrach.Początek formularza

Zapisz subskrypcję newslettera EVER

Otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach

Administratorem Twoich danych osobowych jest „Ever” sp. zo.o. z siedzibą w Poznaniu. Sprawdź naszą Politykę prywatności i plików cookie Polityka prywatności i dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane