Zasilacze EVER chronią specjalistyczne urządzenia w przedsiębiorstwach i szpitalach
2017-07-27

Kompleksowe systemy zasilania rezerwowego wykorzystujące specjalistyczne zasilacze UPS stały się standardem w przedsiębiorstwach przemysłowych, centrach danych i obiektach użyteczności publicznej.

Przez wiele lat powszechnie znanym sposobem na rozwiązanie problemu długich przerw w zasilaniu dużych obiektów użytkowych była inwestycja w agregat prądotwórczy. Przedsiębiorcy i specjaliści od zarządzania systemami zasilania zauważyli jednak, że jego instalacja nie wystarczy, by zagwarantować dopływ energii w razie awarii. Przez pewną chwilę, niezbędną do jego uruchomienia i osiągnięcia pełnej sprawności, wszystkie podłączone do niego urządzenia pozostają bez zasilania. Dlatego niezbędnym uzupełnieniem systemu zasilania rezerwowego jest odpowiednio dopasowany zasilacz awaryjny, który dostarczy energię w czasie potrzebnym do przejścia na zasilanie z generatora.

Rosnąca wśród przedsiębiorców i specjalistów wiedza o skutkach braku zasilania to niezwykle istotny trend dla polskich producentów systemów bezpiecznego, bezprzerwowego zasilania. Właśnie obszar B2B jest obecnie jednym z najbardziej interesujących dla podpoznańskiej firmy EVER, która obok swoich produktów przeznaczonych dla konsumentów (UPS-y małej mocylistwy antyprzepięciowe) intensywnie rozwija zasilacze klasy online do zabezpieczania specjalistycznego sprzętu, który wymaga całkowicie bezprzerwowego działania.

Zasilacz UPS do zadań specjalnych
Dostarczenie energii w razie awarii to tylko jedna z funkcji specjalistycznych UPS-ów trójfazowych, np. EVER POWERLINE 33 czy EVER POWERLINE GREEN 33 LITE. Gdy w instalacji występują wahania napięcia, bardzo istotna jest możliwość pracy hybrydowej. Polega ona na dostarczaniu energii do falownika jednocześnie z akumulatorów i sieci. Wyrównywanie parametrów zasilania jest również istotną funkcją w przypadku pracy zasilacza awaryjnego z agregatem prądotwórczym.

Rozwiązania specjalistyczne są stosowane przede wszystkim w obiektach o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, gdzie dłuższe awarie i wyłączenia zasilania wiązałyby się z wymiernymi stratami. Z jednej strony mowa więc tutaj o przemyśle i liniach produkcyjnych, a z drugiej – o serwerowniach, centrach danych oraz budynkach użyteczności publicznej, takich jak urzędy, kliniki i szpitale.

Placówki medyczne są dla producentów systemów zasilania awaryjnego obiektami szczególnymi ze względu na specyfikę urządzeń, jakie w nich działają. Jeśli chodzi o obiekty przemysłowe czy serwerownie ewentualne przerwy w dostawie energii mogą wiązać się w najgorszym przypadku ze stratami finansowymi. Natomiast urządzenia działające w szpitalach często służą do podtrzymywania życia pacjentów, więc ich bezprzerwowe działanie jest absolutnie konieczne.

Trzy pytania do...
Sebastiana Warzechy, Dyrektora Handlowego w EVER

Czy współpraca resellerów z EVER może obejmować także rozwiązania specjalistyczne?

Sebastian Warzecha Oczywiście, mogą oni wręcz wyspecjalizować się w sprzedaży tego typu rozwiązań. Zapraszamy ich na cykliczne szkolenia organizowane w siedzibie naszej firmy, podczas których mogą poznać rozwiązania i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania bezpośrednio od konstruktorów. Zachęcamy ich także do udziału w programie partnerskim EVER. Zapraszamy do kontaktu z nami szczególnie tych resellerów, którzy mają obawy przed realizacją projektów dużych rozwiązań UPS, z jakimi do tej pory nie mieli do czynienia. Nasi handlowcy służą pomocą w każdym, nawet najtrudniejszym momencie wdrożenia.

Na jakie korzyści mogą liczyć firmy uczestniczące w programie partnerskim EVER?

Sebastian Warzecha Aktualnie proponujemy dwa poziomy partnerstwa: Autoryzowany Partner oraz Biznes Partner. W przypadku tego pierwszego zależy nam na bliższym poznaniu partnera i dostosowaniu się do jego potrzeb sprzedażowych. Wśród korzyści z udziału w drugim poziomie partnerskim wyróżnić można bliską współpracę marketingową, ustalanie indywidualnych cen i rabatów, a także możliwość uczestniczenia pracowników partnera w szkoleniach techniczno-produktowych. Dodatkowo każdy partner ma do dyspozycji przypisanego mu pracownika działu handlowego.

W jakim stopniu resellerzy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony waszych inżynierów?

Sebastian Warzecha Do każdego projektu, który dotyczy systemu zasilania awaryjnego, podchodzimy indywidualnie, starając się dopasować nasze UPS-y do wymogów użytkowników. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy oraz zapleczu inżynieryjnemu, wspieramy naszych kontrahentów na każdym etapie wdrożenia systemu, począwszy od audytu energetycznego i określenia potrzeb klienta końcowego aż po instalację urządzenia i obsługę posprzedażną. Resellerom wskazujemy argumenty ułatwiające przekonanie kontrahenta do zainwestowania w polski produkt – wysoką jakość i niezawodność urządzeń, sprawny serwis oraz oszczędności płynące z ich stosowania.


W trosce o zdrowie pacjentów
Wzorcowym wdrożeniem urządzeń marki EVER dla branży medycznej było włączenie zasilaczy UPS do większego systemu zasilania rezerwowego w krakowskim Centrum Medycznym UJASTEK. To jeden z najlepszych polskich ośrodków dbających o kobiety w ciąży i noworodki. Placówka zapewnia przede wszystkim intensywną terapię małych pacjentów – zarówno urodzonych w centrum, jak i przyjmowanych z innych szpitali w Małopolsce. Urządzenia EVER zapewniły m.in. stworzenie systemu bezpiecznego zasilania dla Oddziałów Intensywnej Opieki Neonatologicznej. Pracujący tam zespół neonatologów i pediatrów ratuje noworodki o masie ciała często nieprzekraczającej 800 g. Specjaliści wykorzystują aparaty CPAP i SiPAP do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, a EEG do monitorowania pracy mózgu. Na co dzień działają tam także respiratory nowej generacji, zaawansowane urządzenia USG oraz monitory pracy serca i saturacji krwi, które pracują 24 godziny na dobę przy każdym noworodku.

Jeszcze w 2011 r. CM UJASTEK było wyposażone w zasilacz UPS produkcji zagranicznej, który sprawiał jednak sporo problemów ze względu na awaryjność. Wojciech Dubiel, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych centrum, podkreśla, że ważnym kryterium wyboru nowego urządzenia był całkowicie polski charakter producenta i produktu. Oznaczało to gwarancję dostępności lokalnego, sprawnego, specjalistycznego serwisu.

– Wiadomo, że w przypadku dużej polskiej firmy działającej na rodzimym rynku można mieć pewność regularnych, dogłębnych przeglądów i sprawnego serwisowania eksploatowanych elementów w krótkim czasie – mówi Wojciech Dubiel. – W przypadku marki EVER bardzo uspokajający był dla nas fakt, że każde z dostarczonych urządzeń zostało wyprodukowane w Polsce niedługo przed dostawą i poddane szczegółowej kontroli jakości. To praktycznie całkowicie wyklucza możliwość otrzymania wadliwego modelu. Także standardowa 5-letnia gwarancja przekonała nas do rozwiązań tego producenta.

Do 2014 r. w CM UJASTEK zostały zainstalowane łącznie trzy zasilacze UPS: EVER POWERLINE 33 i dwa modele POWERLINE 33 GREEN. Wszystkie zapewniają ciągłość i bezpieczeństwo zasilania (pracę hybrydową, kompensację mocy biernej, wysoką moc czynną oraz szereg zabezpieczeń przeciążeniowych, przeciwzwarciowych, przeciwprzepięciowych oraz termicznych). Wersja GREEN dodatkowo umożliwia łatwą i szybką wymianę baterii akumulatorów.

Wdrożenie w CM UJASTEK jest dla producenta szczególne z kilku powodów. Sebastian Warzecha, kierownik Działu Handlowego EVER, zaznacza, że tego typu projekty wymagają niezwykle przemyślanych decyzji dotyczących wyboru sprzętu, poprzedzonych gruntowną analizą potrzeb i warunków zastanych.

– Konieczna jest nasza ścisła współpraca z partnerami i klientami na każdym etapie wdrożenia – mówi Sebastian Warzecha. – Nie da się ukryć, że udane wdrożenie w tak szczególnym obiekcie, jak oddział neonatologiczny, gdzie nasze urządzenia wspomagają bezpieczeństwo małych pacjentów, daje nam bardzo dużą satysfakcję.