UPS SINLINE RT XL - Lider wśród UPS-ów klasy line-interactive
2017-01-25

Zasilacze awaryjne EVER Sinline RT i RT XL w ciągu zaledwie dwóch lat zadomowiły się na polskim rynku teleinformatycznym. Urządzenia zaprojektowane w topologii line-interactive przeznaczone są głównie do zabezpieczania serwerów, sprzętu sieciowego, pamięci masowych oraz stacji roboczych.

Producent zasilaczy Sinline RT i RT XL dołożył wszelkich starań, aby ten całkowicie polski produkt spełnił oczekiwania zarówno użytkowników nastawionych na intuicyjność obsługi, jak i profesjonalistów doceniających funkcjonalność i wszechstronne możliwości urządzeń. Zasilacze te zapewniają moc od 650 W do 3 kW i nie tylko ochronią infrastrukturę IT, ale sprawdzają się we współpracy z innymi urządzeniami elektronicznymi (sieciowymi, telekomunikacyjnymi i sprzętem multimedialnym). Głównym wyróżnikiem serii jest zastosowanie zintegrowanego interfejsu sieciowego (złącze RJ45) umożliwiającego monitorowanie parametrów pracy UPS-a i zarządzanie nim za pomocą protokołu SNMP oraz przeglądarki. Pozwala to uniknąć dokupowania dodatkowej sieciowej karty rozszerzeń. Dzięki interfejsowi komunikacyjnemu HID USB komputery bez problemu rozpoznają podłączony do nich zasilacz. UPS-y zapewniają także zdalną aktualizację firmware’u. Zasilacze UPS z rodziny Sinline RT wyposażone zostały w 2 gniazda wyjściowe PL (French) oraz, w zależności od modelu, w różną ilość gniazd IEC 320. 
 

  

 

     

 

 

Urządzenia posiadają intuicyjny wyświetlacz LCD z polskim menu, za pomocą którego użytkownik ma dostęp do wielu informacji na temat ich pracy, a także może zarządzać wybranymi ustawieniami. Pełne zarządzanie UPS-em zapewnia jednak dopiero zastosowanie autorskiego i bezpłatnego oprogramowania PowerSoft. Może ono współpracować z systemem operacyjnym Windows w dowolnej wersji, większością wersji Linuksa oraz popularnymi platformami wirtualizacyjnymi, takimi jak VMware, Hyper-V czy XenServer. 

Zaawansowani administratorzy powinni zainteresować się urządzeniami Sinline RT w wersji XL. Dużym ułatwieniem dla nich jest funkcja zarządzania sekcją gniazd, która umożliwia odłączenia zasilania mniej istotnych urządzeń, dzięki czemu kluczowe odbiory są zasilane z baterii przez dłuższy okres. Poza tym modele z serii XL charakteryzują się niespotykanym w swojej kategorii współczynnikiem mocy na poziomie PF=1 (moc czynna równa mocy pozornej). Administratorzy mogą również stosować opcjonalne karty rozszerzeń, w tym EPO (zdalne awaryjne wyłączenie zasilania) i RS-232 - a bliskiej przyszłości także MODBUS. 

W opinii praktyków ważną cechą zasilaczy Sinline RT i RT XL jest ergonomia użytkowa. Dzięki uniwersalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu użytkownik łatwo wymieni akumulatory, nie musi bowiem wyjmować UPS-a z szafy teleinformatycznej. Aby uzyskać dostęp do baterii, wystarczy wyłączyć urządzenie, odkręcić przedni front oraz zaślepkę. Dużą zaletą tych UPS-ów jest opcja zastosowania dodatkowego modułu bateryjnego wydłużającego czas podtrzymania zasilania podłączonego sprzętu. Więcej informacji o produktach serii Sinline RT i RT XL można znaleźć na stronie www.ever.eu/SinlineRT

Autoryzowanymi dystrybutorami zasilaczy EVER są: AB, ABC Data, Action, Incom, Tech Data i Veracomp

Polskie zasilacze awaryjne UPS firmy EVER doceniane są przez klientów już od 26 lat. Przez ten czas sprzedaliśmy ponad 700 tys. UPS-ów oraz 2,5 mln listew zabezpieczających. Ma to szczególne znaczenie w czasach, gdy rynek zalewany jest przez proste i tanine ale wątpliwej jakości urządzenia. Dlatego cieszymy się, że m.in. zasilacze EVER Sinline RT XL wyróżniane były przez redakcje i czytelników takich pism jak IT Professional, IT w Administracji, CHIP, czy PC World.

Zobacz więcej: 

  1. UPS EVER SINLINE RT XL 3000 został PRODUKTEM ROKU 2016 >>
  2. UPS EVER SINLINE RT XL “Produktem Roku 2015” wg IT w Administracji >>

Testy zasilaczy SINLINE RT / RT XL:

  1. Chip.pl: Test zasilacza Sinline RT XL 1250 >>
  2. PC World: Test zasilaczy Sinline RT XL >>

Inne:

  1. Przejdź na stronę produktu >>
  2. Pobierz ulotkę produktu >>

Sprawdź gdzie kupić UPS SINLINE RT / UPS SINLINE RT XL >>