UPS EVER uratował finał Let’s Play Częstochowa

Tegoroczny turniej gier Let’s Play Częstochowa przyciągnął prawie 25 tysięcy widzów oraz ponad 800 graczy. W finałowej rozgrywce turnieju Counter-Strike cichym bohaterem został zasilacz awaryjny UPS EVER. 

W dniach 8-9 kwietnia Hala Sportowa Częstochowa była miejscem pasjonujących zmagań e-graczy. Zespoły rywalizowały w turniejach Counter Strike, Leauge of Legends, FIFA, PES 2017 oraz Hearthstone. Imprezie towarzyszyły również konferencje dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz zabawy dla najmłodszych jak np. Kinect Sports.  

Najwięcej emocji dostarczył ostatni dzień, w którym najlepsi gracze walczyli o pulę nagród zawierającą łącznie 70 tysięcy złotych. Chwilę grozy przeżyli organizatorzy, kiedy podczas finału Counter-Strike: Global Offensive rozgrywanego pomiędzy Pompa Team Yellow a Izako Boars doszło do awarii zasilania. Skutkiem był całkowity blackout oświetlenia sceny i transmisji meczu na scenie głównej.

Zabezpieczyliśmy napięcie największego turnieju gier w Polsce

Na szczęście na wysokości zadania stanęły systemy podtrzymania napięcia firmy EVER, którymi objęte były stanowiska graczy na scenie głównej i cała infrastruktura sieciowa. Gracze nawet nie zauważyli awarii zasilania, podobnie jak widzowie śledzący transmisję on-line. Ostatecznie zwyciężyła ekipa Pompa Team Yellow, zaś zasilanie przywrócono po 15 minutach.

- Wprawdzie dostarczyliśmy uczestnikom turnieju komputery oraz monitory chronione przez zasilacze awaryjne naszego partnera firmy EVER, ale czasami nawet najlepsze zabezpieczenia zawodzą. Na szczęście obeszło się bez przykrych niespodzianek. Łatwo sobie wyobrazić irytację zespołu mającego korzystny wynik, gdyby rozgrywkę trzeba było zaczynać od początku. W bardziej drastycznym przypadku moglibyśmy w ogóle nie dokończyć jednego z finałów gdyby np. zanik prądu trwał dłużej niż półtorej godziny, na które to byliśmy przygotowani. - mówi Jan Mucha, Przewodniczący ZSP Częstochowa.

Organizator imprezy od ubiegłego roku współpracuje z firmą EVER, rodzimym producentem systemów zasilania gwarantowanego. W tym roku producent dostarczył do zabezpieczenia komputerów dwanaście modeli ECO 1000 LCD, każdy o mocy 1000 VA. Całość dodatkowo zabezpieczał duży system POWERLINE DUAL 11/31 z dodatkowym modułem bateryjnym o mocy wyjściowej 20 kVA, przeznaczonym do zabezpieczania sieci komputerowych oraz serwerów.

- Sytuacja na turnieju Let’s Play pokazuje, że warto odpowiednio zabezpieczyć sprzęt, bowiem awaria może przytrafić się w dowolnym momencie. Chwilowe przerwy w dostawie napięcia lub przepięcia, może nie są tak odczuwalne jak kilka lat temu, ale nadal zakłócają pracę komputerów i konsol, przerywając rozgrywkę. Powoduje to często utratę stanu gry i frustrację. Wybierając zasilacz UPS należy pamiętać, by jego moc była większa od łącznej mocy komputera i monitora o co najmniej 20% - wyjaśnia Szymon Dembski przedstawiciel firmy EVER.


Let’s Play Częstochowa w liczbach:

  1. Ponad 800 graczy
  2. 407 144 widzów oglądających transmisje online
  3. 153 komputery i monitory wykorzystywanych tylko do części turniejowej 
  4. 200 komputerów i monitorów na imprezie ogółem
  5. 20 konsol do rozgrywek w turnieju PES2017


Graczu! Sprawdź jak zabezpieczyć swój sprzęt >>
Przejdź na stronę turnieju >>

 

Zdjęcia