POWERLINE GREEN 33 - WYJĄTKOWO OSZCZĘDNY ZASILACZ UPS
2012-12-11

POWERLINE GREEN 33 należy do rodziny zasilaczy awaryjnych POWERLINE wykonanych w topologii online. UPS firmy EVER przeznaczony jest do współpracy z serwerami, sieciami komputerowymi i systemami obróbki danych.
 
POWERLINE GREEN 33 to specyficzny zasilacz awaryjny, w którym producent zastosował szeroką gamę energooszczędnych rozwiązań. Tryb ECO pozwala na zdefiniowanie sposobu pracy zasilacza w określonych godzinach oraz dniach tygodnia. Przykładowo w dni wolne od pracy urządzenie funkcjonuje w trybie energooszczędnym, zapewniając jednocześnie pełną ochronę podłączonego sprzętu przed zanikami napięcia. UPS posiada też szeroki zakres napięcia wejściowego i możliwość realizacji trybu hybrydowego. W zwykłych systemach w przypadku gdy wartość napięcia sieciowego przekroczy określony próg, następuje przejście do trybu bateryjnego. Natomiast POWERLINE GREEN 33 pobiera jednocześnie napięcie z sieci oraz akumulatorów. Takie rozwiązanie wydłuża czas pracy autonomicznej, a także trwałość (czyli czas eksploatacji) akumulatorów. To jednak nie koniec oszczędności. Urządzenia odbiorcze w układach elektrycznych oprócz mocy użytecznej pobierają również moc bierną. Ta ostatnia nie jest pożądana ze względu na to, że generuje koszty i przyczynia się do strat energii. POWERLINE GREEN 33 eliminuje pobór mocy biernej. Zakup zasilacza awaryjnego kompensującego pobieraną z sieci moc bierną może zwrócić się już po około dwóch latach użytkowania.  
 
Konstruktorzy firmy EVER przy opracowywaniu zasilacza zastosowali wysokiej jakości podzespoły, np. rdzenie produkowane z materiałów magnetycznych nanokrystalicznych, amorficznych. To sprawia, że urządzenie uzyskuje wysokie sprawności w szerokim zakresie obciążeń. Sprawność systemu można też zwiększyć wykorzystując tryb ECO. Osiąganie wysokich sprawności wiąże się ze znaczną redukcją kosztów zużycia energii.
 
Zobacz więcej:
 
POWERLINE GREEN 33:

Zdjęcia