POWERLINE DARK 33
2022-06-10

Seria Powerline Dark 33 to UPS-y, które powstały z myślą o zapewnieniu gwarancji bezprzerwowego zasilania urządzeń strategicznych przy zachowaniu wysokiej jakości napięcia. Zasilacze o mocy od 10 kVA do 200 kVA dzięki możliwości współpracy z urządzeniami zasilanymi z trójfazowej sieci elektroenergetycznej mają wszechstronne zastosowanie. Z jednej strony chronią systemy teleinformatyczne i systemy przetwarzania danych, z drugiej mogą być z powodzeniem stosowane do zabezpieczenia infrastruktur administracji publicznej, systemów sterowania procesami produkcji  oraz w układach automatyki i zabezpieczeń. Do głównych atutów rozwiązań EVER zaliczyć należy możliwości redukcji kosztów eksploatacji jednostek. Możliwości te wynikają z wysokiej sprawności zasilaczy, która przekłada się na obniżenie strat własnych i uzyskiwanie oszczędności finansowych związanych z mniejszym zużyciem energii. Wysoka sprawność ogranicza także emisję ciepła co korzystnie wpływa na minimalizację kosztów związanych z  chłodzeniem pomieszczeń teleinformatycznych. 

Zauważalnym atutem serii Powerline Dark 33 jest wysoki współczynnik mocy. W zależności od modelu o wartości PF=0,9 lub PF=1. Korzystny parametr pozwala na obciążenie zasilacza większą mocą czynną. Przy współczynniku PF=1 moc ta (czynna) jest równa mocy pozornej. Dodatkowo zasilacze Powerline Dark 33 wyposażone zostały w dynamiczny algorytm sterowania chłodzeniem, pozwalający na minimalizacja strat mocy i kosztów wynikających z zapotrzebowania na chłodzenie oraz układ ładowania akumulatorów z kompensacją termiczną, który z kolei umożliwia ochronę przez zasilacz UPS wewnętrznych akumulatorów wydłużając zarazem czas ich eksploatacji. 

Producent zadbał także o łatwość obsługi i prostotę użytkową zasilacza dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika. UPS wyposażony został w kolorowydotykowy wyświetlacz LCD z menu w języku polskim. Szereg możliwości dają liczne dodatkowe interfejsy komunikacyjne. Zasilacze posiadają RS232 i RS485 oraz USB - w zależności od modelu (10-40 kVA) zintegrowany z opcjonalną kartą do pracy równoległej lub (60-200 kVA) jako standardowy element wyposażenia. Zasilacze w wyposażeniu standardowym posiadają dodatkowo styki bezpotencjałowe (tzw. Dry contact) do współpracy m.in. z systemami BMS. Możliwości jednostek rozszerzają także opcjonalna karta do pracy równoległej oraz sieciowa karta zarządzająca SNMP/HTTP. Karta zarządzająca pozwala na zdalne zarządzanie zasilaczem poprzez sieć lokalną, sieć wewnętrzną (Intranet) lub zdalnie poprzez Internet. 

Powerline Dark 33 posiada możliwości skalowania mocy oraz skalowania (przedłużenia) pracy autonomicznej. W pierwszym przypadku możemy równolegle łączyć 4 jednostki (modele 10-40 kVA) lub 3 jednostki (modele 60 - 200 kVA). Jest to dużym ukłonem w stronę posiadaczy większych odbiorników gdyż umożliwia ochronę infrastruktury na poziomie do 600 kVA. W drugim przypadku możliwe jest przedłużenie czasu podtrzymania awaryjnego za pomocą dodatkowego modułu bateryjnego lub stojaka zgodnie ze specyficznymi często potrzebami użytkownika.  

 

Zastosowanie UPS POWERLINE DARK 33

serwerownie Centra danych szpitale i placówki medyczne Urządzenia wielofunkcyjne Firmy telekomunikacyjne firmy przemysłowe i produkcyjne

 

POWERLINE DARK 33 - POZNAJ ATUTY ROZWIĄZANIA

 • Wysoka sprawność  – uzyskiwanie oszczędności ekonomicznych (finansowych – zużycie energii)
 • Możliwość pracy w trybie ECO – poprawa efektywnej sprawności funkcjonowania systemu zasilania (poprzez selektywność okresów o różnych potrzebach poziomu zabezpieczenia)
 • Układ ładowania akumulatorów z kompensacją termiczną – zasilacz dodatkowo chroni wewnętrzne akumulatory wydłużając czas ich eksploatacji, co pozwala na obniżenie kosztów związanych z obsługą urządzenia
 • Funkcja Start-on-battery umożliwia uruchomienie UPS nawet wówczas, gdy zasilanie z sieci nie jest dostępne (tzw. „Zimny start”)
 • Możliwość pracy już z 40 akumulatorami (dla modeli 10-40 kVA montowane wewnątrz UPS)
 • Możliwość wydłużenia czasu podtrzymania zasilania awaryjnego poprzez podłączenie zewnętrznego modułu bateryjnego lub stojaka 
 • Funkcja zdalnego awaryjnego wyłączania zasilania EPO (Emergency Power Off), umożliwiająca przerwanie dostarczania energii do urządzeń odbiorczych z wyjścia zasilacza w ekstremalnych sytuacjach (np. pożar).
 • Praca równoległa do 4 jednostek (dla zasilaczy z zakresu 10 - 40 kVA)
 • Praca równoległa do 3 jednostek (dla zasilaczy z zakresu 60 - 200 kVA)
 • Przyjazny interfejs użytkownika – graficzny wyświetlacz LCD z menu w języku polskim 

 

KLIKNIJ I POZNAJ BUDOWĘ ORAZ WYPOSAŻENIE

 

ever.eu/uploads/article/510/karta-produktowa.pdf#page=7

UPS EVER POWERLINE DARK 10-40 kVA    UPS EVER POWERLINE DARK 60-120 kVA     UPS EVER POWERLINE DARK 150-200 kVA

 

KOMUNIKACJA

 • Styki bezpotencjałowe w standardzie
 • Interfejsy komunikacyjne RS232, RS485 (dla zasilaczy 10-40 kVA)
 • Sieciowa karta zarządzają SNMP/http (wyposażenie opcjonalne)
 • Interfejsy komunikacyjne RS232, RS485, USB (dla zasilaczy 60-200 kVA)
 • Interfejs komunikacyjny USB jako opcja wraz z zestawem do pracy równoległej (dla zasilaczy 10-40 kVA)

 

ZOBACZ CIEMNĄ STRONĘ MOCY - MODELE SERII POWERLINE DARK 33 

SPECYFIKACJA PORÓWNAWCZA WSZYSTKICH MODELI SERII