Listwy EVER zabezpieczą sprzęt w biurze i w domu.
2012-09-03

Jakość zasilania elektrycznego jest bardzo ważnym elementem, decydującym o prawidłowości pracy podłączonych do sieci urządzeń. Niestety energia dostarczana do naszych gniazdek sieciowych nie jest najwyższej jakości. Występowanie wahań napięcia w sieci energetycznej nie jest niczym niezwykłym. Przez zaburzenia pojawiające się w sieci (np. w postaci przepięć) możemy stracić zarówno dane, jak i komputer, na którym są przechowywane.

Prostym i skutecznym zabezpieczeniem przed nagłymi wzrostami napięcia w sieci energetycznej jest nowa listwa antyprzepięciowa OFFICE firmy EVER. Urządzenie (kierowane przede wszystkim do użytkowników biurowych) ma ciekawą konstrukcję, gdyż składa się z dwóch części (listew), dzięki czemu wzrasta wygoda jego użytkowania. Jednostkę dolną (z 4 gniazdami) można położyć na podłodze, natomiast połączoną z nią mniejszą jednostkę górną na biurku. W ten sposób urządzenia, które pojawiają się sporadycznie (np. telefon, laptop), możemy wygodnie i szybko podłączyć do bezpiecznego źródła zasilania. Jednocześnie sprzęt stacjonarny (np. desktop, monitor, drukarka) podłączony jest na stałe do dolnej listwy. Ciekawostką tego rozwiązania jest fakt, że wyłącznik w górnej części listwy znajdującej się na biurku odłącza również część dolną, dzięki czemu nie ma potrzeby sięgania w trudno dostępne miejsce, co poprawia ergonomię pracy. Przydatną funkcją jednostki górnej jest dwuportowa ładowarka USB ułatwiająca obsługę np. smartfonów, aparatów fotograficznych lub tabletów.
Listwa ma siedem gniazd sieciowych o podwyższonym bezpieczeństwie, dzięki czemu zabezpieczymy nie tylko komputer, ale także przyłączony do niego sprzęt (drukarkę czy głośniki) oraz dodatkowe urządzenia jak konsola lub odtwarzacz DVD. Co ważne, producent wszystkim użytkownikom tej listwy zapewnia ubezpieczenie przyłączonego sprzętu do kwoty 2500 EUR. Prawidłową pracę listwy OFFICE sygnalizuje zapalona dioda LED. Dodatkowo wszystkie gniazda mają blokady uniemożliwiające dzieciom dostęp do elementów niebezpiecznych (System Child Protection). Listwa jest wyposażona w specjalne uchwyty, dzięki którym możliwy jest montaż do podłoża w pozycji poziomej, co zapobiega przesuwaniu się urządzenia, a tym samym upraszcza jego codzienną eksploatację. Inną funkcją poprawiającą komfort użytkowania jest automatyczny bezpiecznik, który umożliwia szybkie, ponowne załączenie zasilania po wystąpieniu zwarcia lub przeciążenia.
 
 
Dla użytkowników domowych przeznaczona jest nowa listwa antyprzepięciowa HOME firmy EVER, która zapewnia wszechstronne zabezpieczenie przed nagłymi wzrostami napięcia w sieci energetycznej m.in. odbiorników audio-video, telewizorów, sprzętu nagłaśniającego oraz dodatkowo sieci LAN i linii telefonicznej. Listwa ma osiem uziemionych gniazd sieciowych o podwyższonym bezpieczeństwie z zabezpieczeniem toru telewizyjnego i teleinformatycznego. Wykorzystany filtr EMI/RFI eliminuje zakłócenia powszechnie występujące w sieci zasilającej, które negatywnie wpływają na pracę i bezawaryjność urządzeń RTV. Jeśli dojdzie do zwarcia lub przeciążenia, automatyczny bezpiecznik umożliwia szybkie, ponowne załączenie zasilania. Listwa HOME jest konstrukcją o klasycznym kształcie, więc dostęp do gniazd jest wygodny, a możliwość stabilnego montażu do podłoża ułatwia obsługę urządzeń. Gniazda elektryczne znajdują się na górnej ściance listwy, a teleinformatyczne i RTV na bocznej. Prawidłową pracę sygnalizują diody LED. Dodatkowo wszystkie gniazda mają blokady uniemożliwiające dostęp dzieci do elementów niebezpiecznych (System Child Protection). Oczywiście EVER gwarantuje jakość swoich produktów oferując wszystkim użytkownikom tej listwy ubezpieczenie przyłączonego sprzętu do kwoty 2500 EUR.
Obydwie listwy posiadają zabezpieczenie antyprzepięciowe, wykonane w nowej technologii X3 MOV (X3 Metal Oxide Varistor Technology), które chroni wszystkie podłączone do listwy urządzenia przed przepięciami występującymi w sieci. 
 
 
Szczegółowe informacje o produkcie: 
 

Zdjęcia