EVER z Partnerem (SYSTEM-IT) na Warsztatach Informatyków Lubuskich
2019-06-13

W dniach 11.06.– 12.06.2019 w hotelu Kormoran odbyła się XIII edycja Warsztatów Informatyków Lubuskich (WIL.X3). Dwudniowe wydarzenie  zorganizowane przez spółkę Gamp skupiło prawie 160 informatyków Administracji Publicznej z zachodnich regionów Polski. Podczas konferencji nie zabrakło także przedstawicieli Vendorów, Producentów i Dystrybucji. Honorowy patronat nad kongresem objął Marszałek Województwa Lubuskiego.

Tegoroczny WIL rozpoczął blok prezentacyjny, w którym Eksperci, przedstawiciele Producentów i Dystrybucji podczas półgodzinnych sesji zaprezentowali swoje rozwiązania, wdrożenia i najnowsze propozycje dla branży. W imieniu EVER prezentację poprowadził Paweł Pawlak. Key Account Manager przedstawił wagę zastosowania UPS jako istotnego elementu Infrastruktury IT w każdej placówce administracyjnej.

W dalszej części uczestnicy WIL podzieleni na mniejsze grupy (ok. 20 osób) wzięli udział w praktycznych Warsztatach prowadzonych przez Inżynierów i specjalistów prezentujących rozwiązania w salach laboratoryjnych. Każdy z uczestników miał okazję zabrać udział w 6 sesjach warsztatowych. Sesje  szkoleniowe poprzeplatane zostały przerwami kawowymi, podczas których Uczestnicy mieli możliwość podsumowania dotychczasowych wrażeń oraz omówienia napotkanych problemów i sposobów na ich rozwiązanie.

Dodatkowo w foyer WIL rozmieszczone zostały stoiska, gdzie EVER i inni producenci IT zaprezentowali rozwiązania z dziedziny zaawansowanych systemów zarządzania, bezpieczeństwa, aplikacji dziedzinowych czy wirtualizacji. Każdy z Uczestników Warsztatów mógł osobiście przekonać się o walorach danego rozwiązania.

Źródło: materiały organizatora

Zdjęcia