EVER wyróżniony statuetką „Serce za Serce”

Rada Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu nagrodziła firmę EVER Statuetką „Serce za Serce”. Jest to wyraz wdzięczności za owocny, ośmioletni, współudział w realizacji wzniosłej misji fundacji.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii po raz 21 nagrodziła swoich hojnych darczyńców. Gala "Serce za Serce" odbyła się dnia 24 listopada 2012 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wyróżnienia za wsparcie fundacji przyznano dziewięciu osobom, firmom i instytucją. Statuetki "Serce za Serce" otrzymały firmy: EVER ze Swarzędza, Dotpay z Krakowa i Raisio ze Starej Iwicznej. Medalem im. prof. Zbigniewa Religi została uhonorowana Fundacja PKO BP w Warszawie. Natomiast statuetki "Przyjaciel Fundacji" otrzymała firma Ekoprodukt Kubara z Częstochowy, firma Polskie Pieczywo Obrzędowe z Cieszyna, prawniczka Krystyna Bieniek z Zabrza, prezes Wojskowych Zakładów Mechanicznych z Siemianowic Śląskich Adam Janik oraz Wiesław Śmietana, dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, w którym odbyła się gala.

- ...kiedy ok. 8 lat temu zdecydowaliśmy się wesprzeć działania fundacji, to decydująca była tu postać profesora Religi. O Samej pracy i badaniach tu prowadzonych nie wiedziałem zbyt dużo. Trzy lata temu pierwszy raz odwiedziłem siedzibę fundacji i byłem pod ogromnym wrażeniem. To najnowocześniejsza technologia, a w grę wchodzi jeszcze odpowiedzialność za ludzkie życie. Podziwiam tych ludzi i ich zaangażowanie. Cieszę się, że możemy być częścią tego dzieła - mówi Marek Bigaj, Prezes Zarządu wyróżnionej firmy EVER.*

Melancholijną, listopadową galę uświetniły występy Grzegorza Turnau z wokalistką Katarzyną Sobek, akordeonisty Marcina Wyrostka, Orkiestry Symfoniczna szkoły muzycznej w Rybniku oraz zespołu tanecznego Salake z Gliwic. Gospodarzem muzycznym imprezy był grający muzykę celtycką zespół Carrantuohill.

Zobacz galerię zdjęć z Gali "Serce za Serce" 2012

Dowiedz się więcej o Fundacji Kardiochirurgii w Zabrzu

 


 *źródło: http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1629069,laureaci-nagrod-fundacji-rozwoju-kardiochirurgii-ogladali,id,t.html

Zdjęcia