EVER po raz kolejny sponsorem LET’S PLAY CZĘSTOCHOWA 2018
2018-10-16

Są takie dni kiedy to gracze z całej Polski zjeżdżają się w jedno miejsce by udowodnić swoją pozycję i wykazać się umiejętnościami. Całkiem niedawno, a dokładnie w dniach 15-19 września 2018 w Częstochowie odbyła się kolejna edycja Let’s Play - największego turnieju gier. To właśnie tutaj co roku mierzą się między sobą zawodnicy z całego kraju.  Jako firma EVER  zostaliśmy sponsorem wydarzenia poprzez ufundowanie nagród oraz wysyłkę UPS-ów i listew antyprzepięciowych które zabezpieczyły wszystkie stanowiska graczy.
 
Let’s Play 2018 to już 4 edycja i na pewno nie ostatnia. Turniej stworzony przez Zrzeszenie Studentów Polskich w Częstochowie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem w środowisku gamingowym i nie tylko, potwierdzają to liczby. W turnieju wzięło udział 741 graczy, którzy mieli do dyspozycji 150 komputerów oraz monitorów. Podczas wydarzenia do Hali Sportowej Częstochowa dotarło prawie 20 tysięcy osób, a kolejne 25 tysięcy podziwiało zmagania online. Te cyfry ukazują jak sporą grupą są ludzie interesujący się e-sportem w naszym kraju. Zdecydowanie dodatkowym atutem turnieju był fakt, iż pojawili się na nim znani youtuberzy.
 
Grami transmitowanymi online były: CS-GO, Leauge of Legends oraz Hearthstone, a łączny czas transmisji online wszystkich turniejów wyniósł ponad 53 godziny. W tym samym czasie odbywały się wzmagania PES 2019/FIFA 2018 gdzie rozstawionych było 20 konsol + 20 telewizorów. Warto też wspomnieć o puli pieniężnej rzędu prawie 60 tysięcy złotych, która trafiła do finalistów.
 
Wszystkie te dane bezkompromisowo potwierdzają, iż w 2019 roku możemy oczekiwać 5 edycji Let’s Play. Chętnie wspieramy wydarzenie ponieważ nasz sprzęt jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego prawdziwego gracza, który osiągając zadawalające wyniki nie chce ich utracić poprzez chwilowy zanik napięcia. Charakterystyczne jest to, że jesteśmy z graczem trochę na „drugim planie”, w pierwszej kolejności liczy się serce czyli komputer, następnie monitor, klawiatura, myszka, słuchawki, na końcu z reguły jest ups. Często gracze nawet nie są świadomi tego, że właśnie uratowaliśmy im zdobyty wcześniej wynik. Przytoczyć można sytuację z zeszłorocznej edycji gdzie to nasz UPS uratował (i to dosłownie) finał turnieju. Okrzyknięci zostaliśmy wtedy przez społeczność graczy gamingowym Aniołem Stróżem...

 

Zdjęcia