Certyfikat Innowacyjności dla EVER!
2011-05-19

Instytut Nauk Ekonomicznych PAN opublikował "Listę 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce". Wśród firm, które znalazły się na liście i otrzymały prestiżowy Certyfikat Innowacyjności znalazł się EVER. Podobnie, jak pozostałe przedsiębiorstwa, nasza firma oceniania była pod względem: "innowacyjności rynkowej, procesowej, nakładów na badania i rozwój oraz ilości uzyskanych kontraktów europejskich i patentów".

Najbardziej innowacyjnych firm w Polsce we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych PAN poszukują zarówno ośrodki badawcze z całego kraju, przedstawiciele administracji, instytucji finansowych, eksperci sieci naukowej MSN oraz odbiorcy i twórcy innowacyjnych produktów i usług. "Lista 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw" jest corocznie publikowana w prestiżowym wydawnictwie "Raport o innowacyjności gospodarki Polski". Najnowsza edycja, ze względu na długi proces analizy danych, dotyczy roku 2009. Z tego względu jej publikacja nastąpiła dopiero w roku 2011.

Obecność w rankingu potwierdza, że rynkowa przewaga EVER polega na projektowaniu produktów z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Zasilacze UPS konstruowane przez nasz Dział Badań i Rozwoju wykorzystują nanokrystaliczne układy, dzięki którym zwiększyła się wydajność UPS-ów przy jednoczesnym zmniejszeniu gabarytów. Z kolei nowoczesne zintegrowane układy elektroniczne pozwoliły znacząco uprościć budowę zasilaczy, a w ten sposób obniżyć ich awaryjność. Dzięki nowatorskim układom przetwarzania możliwa stała się praca hybrydowa w bardzo szerokim zakresie napięć. Przełomem na rynku zasilania gwarantowanego okazały się polskie UPS-y z superkondensatorem w miejsce standardowych akumulatorów. W efekcie powstały urządzenia, które wracają do pełnej sprawności w zaledwie kilka minut od pełnego rozładowania, podczas gdy zwykły UPS potrzebuje na to kilku godzin.